Nawodnij się! Zapoznaj się z naszymi poradami

TALLY WEiJL
06/26/2021

Picie wystarczającej ilości wody jest bardzo ważne (szczególnie w tym upale). Czy wiesz, że nasze komórki, narządy i mózg składają się w 65% z wody? Stosuj się do tych wskazówek i zadbaj o dobre nawodnienie organizmu.

  • Zawsze miej wodę w zasięgu ręki.

Brzmi całkiem logicznie, ale mimo to warto o tym wspomnieć. Najlepiej (i najfajniej) jest używać szklanej butelki wielokrotnego użytku (to najlepszy wybór dla naszego zdrowia i planety).

  • Wybieraj jedzenie, które nawadnia.

Tak, jedzenie również nawadnia organizm. Oczywiście nie wtedy, gdy jesz chipsy, ale pomyśl o zupach, jogurtach, świeżych warzywach i owocach (szczególne wyróżnienie dla arbuza).

  • Unikaj rzeczy, które odwadniają.

Niektóre rzeczy przyspieszają naturalne odwodnienie takie jak kawa, alkohol lub intensywne ćwiczenia w upale. Jeśli więc na zewnątrz jest 30°C…bieganie nie będzie dobrym pomysłem.

  • Podrasuj swoje drinki

Spraw, aby Twoja woda była bardziej ekscytująca dodając do niej plasterki cytryny, świeżą miętę lub torebki herbaty (jej parzenie trwa nieco dłużej, ale tak…działa również w zimnej wodzie). Psst, herbata i smoothies również liczą się jako nawadniacze 😉

Hej, może polubisz te perełki:

Sprawdź co nowego słychać na www.tally-weijl.com !