Miesiąc Zdrowia Psychicznego – porady jak powstrzymać przesadne rozmyślanie…

TALLY WEiJL
05/20/2021

Znowu masz natłok myśli? To nic złego…wszyscy czasami tak robimy. Poświęć sekundę, aby przeczytać nasz post. Poniższe wskazówki pomogą Ci skupić się tylko na pozytywnych myślach.

Pinterest.ch

Przeczytaj to jeśli właśnie przyłapałaś się na ponownym rozmyślaniu. Poniższe wskazówki pomogą Ci skupić się tylko na pozytywnych myślach.

To jest pierwszy krok w przełamywaniu schematu nadmiernego myślenia. Wiedz, kiedy zaczynasz analizować i tworzyć różne scenariusze w swoim umyśle. Naucz się wcisnąć pauzę.

Skup się na tym, co tu i teraz.

Weź głęboki oddech. Powiedz na głos: „Jestem tu i teraz”….następnie skup się na tym, co możesz zrobić w tej chwili, aby rozwiązać problemy, zamiast zadawać sobie pytania „dlaczego?” i „co by było, gdyby…?”. Nie możesz nic zrobić w tej chwili? To odpuść sobie na razie. Zawsze pamiętaj: to nie porażka, to lekcja.

Pinterest.ch

Zajmij swój umysł.

Zajmij swoje myśli czymś innym. Czymś, co wymaga skupienia, refleksji, albo po prostu czymś, co kochasz. Gra wideo, książka, kreatywne hobby, inspirujące konto na insta, spacer na świeżym powietrzu, filmiki od ulubionego YouTubera… to pomoże Ci skupić się na tym co dobre :).

Medytuj.

Pozwól sobie na rozmyślanie o życiu w określonych momentach.Tylko w ten sposób…przez resztę czasu skup się na teraźniejszym momencie.

Pinterest.ch

Uzewnętrzniaj swoje myśli.

W dzienniku albo z przyjacielem. Mówienie o swoich przemyśleniach pomaga umieścić je w perspektywie, zobaczyć rzeczy inaczej i wyrzucić je z głowy 🙂

Przestań zawsze dążyć do perfekcji.

Nie zawsze trzeba dążyć do perfekcji kochana. Czasami rzeczy nie idą po Twojej myśli tak jak byś chciała… i to jest w porządku. Wiesz, co jest doskonałe? Ty jesteś idealna. <3

OH…CZAS, ABY ZOBACZYĆ ŻYCIE PRZEZ RÓŻOWE OKULARY – ZOBACZ SAMA I ZACZNIJ SCROLLOWAĆ!

A na stronie www.tally-weijl.com jest więcej rzeczy, które mogą Ci się spodobać.