Kobiece sposoby na okres

TALLY WEiJL
05/23/2021

Zbliża się okres? A Ty na samą myśl o tym masz ochotę zatrzymać czas? Wiemy, że jest to specyficzny czas w miesiącu, który utrudnia życie i sprawia, że Twoje samopoczucie jest gorsze niż zwykle, ale pamiętaj, że jesteś silna! Sprawdź nasze rady co zrobić, aby ten czas był chociaż odrobinę lepszy.

1. Bądź przygotowana.

Warto wiedzieć kiedy można spodziewać się okresu. Na pewno możesz się z nami zgodzić, że nie lubimy być zaskakiwane z nienacka. Zainstaluj na telefonie apkę np. Clover, MyCalendar lub Period Tracker +, w której będziesz kontrolować swój okres oraz dodawać komentarze dotyczące swojego samopoczucia.

2.Dieta

Pinterest.ch

W te dni jesteśmy często rozdrażnione i łatwo się denerwujemy. Pamiętaj, aby jeść zielone warzywa, które są bogate w magnez jak szpinak, jarmuż czy brokuły – wspomogą Twój układ nerwowy. Sprawdzone!

3. Joga pomoże na wszystko

Spróbuj wykonać lekkie ćwiczenia, możesz zacząć od stretchingu albo jogi, aby zmniejszyć ból w podbrzuszu oraz wspomóc swoje plecy.

Pinterest.ch

4. Niechciani goście

Pinterest.ch

Podczas okresu każda z nas zmaga się również z niechcianymi gośćmi. Drobne krostki lub wypryski to coś normalnego – nie przejmuj się. Poświęć odrobinę więcej czasu na wieczorną pielęgnację cery w te dni. Możesz też użyć swojej ulubionej maseczki na twarz, odpalić Netflixa i włączyć tryb: wypoczynek.

5. Każdej się zdarzyło…

My dziewczyny wiemy, że czasem zdarzy się jakaś plama – ale całe szczęście tylko na ubraniu! 😉 Nie musisz od razu wyrzucać bielizny z Victorii Secret, wypróbuj sodę oczyszczoną albo sól i niech zadzieje się magia hehe.

Wiemy, że te dni nie należą do najprzyjemniejszych, ale pamiętaj, że jesteś SILNA.

A na stronie www.tally-weijl.com możes znaleźć coś dla siebie co poprawi Ci humor.