6 sposobów na poprawę humoru

TALLY WEiJL
01/14/2021

1. Bądź aktywna!

Pamiętaj, że ruch i ćwiczenia wyzwalają sporą dawkę endorfin, dlatego postaw w tym czasie na zwiększony wysiłek fizyczny. Dookoła Ciebie jest tyleeee możliwości! Możesz zapisać się na zajęcia fitness, taniec, modną jogę lub po prostu rozłożyć matę w domu i wspomóc się odpowiednim kanałem na YouTube. (all pics via Pinterest.ch)

2. Przytulajcie się!

Brzmi zabawnie? Ale to najprostsza metoda na poprawę humoru. Według badań, wystarczy zwykły uścisk dłoni, aby w naszym organizmie mogła uwolnić się oksytocyna – potocznie nazywana hormonem miłości. 

3. Just Relax…

Znajdź chwilę tylko dla siebie, postaraj się odgonić od siebie wszystkie negatywne myśli. Pamiętaj, że odpoczynek jest ważnym elementem budującym nasze zdrowie.  Z pomocą przychodzi nam gorąca kąpiel w wannie.  Po ciężkim dniu włącz swoją ulubioną muzykę i oddaj się wieczornej przyjemności.

4. Zacznij planować kolejne wakacje

Kiedy czujesz się przygnębiona, zacznij planować swój następny urlop.  Zrób listę miejsc, które chciałabyś koniecznie odwiedzić. Stwórz swoją własną mapę podróży i zaznacz na niej atrakcje turystyczne warte zobaczenia.

5. Dieta czyni cuda

Wybieraj produkty, które pobudzą Twój organizm do życia oraz wspomogą układ odpornościowy. Warto zaopatrzyć się w zdrową żywność, bogatą w witaminy z grupy B.

Okres jesienny sprzyja wirusom,  dlatego kiedy czujesz, że „coś” Cię rozkłada, zafunduj sobie dużą dawkę witaminy C.

6. Ubierz się w kolor

Mocne, żywe kolory potrafią skutecznie pobudzić nas do działania. Ciemne, smutne outfity postaraj się zastąpić kolorowymi stylizacjami. Otaczaj się takimi kolorami jak: czerwień, żółć czy pomarańcz, a z pewnością zaobserwujesz ich pozytywny wpływ.

Odkryj najgorętsze trendy na www.tally-weijl.com!