5 wskazówek jak o siebie zadbać

TALLY WEiJL
09/09/2020

Małymi krokami do wielkich zmian

Biorąc pod uwagę to jak szalony był do tej pory rok 2020, łatwo jest zapomnieć o tym, aby poświęcić odrobinę czasu tylko dla siebie. Teraz jest idealna okazja, aby zrobić pauzę w życiu i skupić się na tym, co sprawia, że czujesz się dobrze. Oto 5 szybkich porad jak zadbać o siebie.

1. Stwórz swój własny dziennik

Dzięki dziennikarstwu można przelać swoje myśli na papier, co może pomóc w lepszym poznaniu swoich uczuć. Prowadzenie dziennika jest również doskonałym narzędziem do odkrywania siebie i własnych refleksji, możesz w nim opisywać różnorodne doświadczenia lub odzwierciedlać to jak się czujesz poprzez rysunek. Twój dziennik, Twoje zasady!

2. Rozpieść siebie

Poświęć trochę czasu w ciągu dnia, aby zrobić jedną rzecz, która sprawia Ci przyjemność: czy to przygotowanie ulubionego posiłku, oglądanie ulubionego programu, malowanie paznokci, czy nawet drzemka. Podaruj sobie trochę czasu w nagrodę za ciężki dzień.

3. Spójrz w głąb siebie

Wiele badań wykazało, że praktyki w zakresie pielęgnacji skóry i opieki zdrowotnej prowadzą do lepszego samopoczucia i lepszej kondycji stanu zdrowia psychicznego. Tworzenie codziennych rytuałów, w których dbasz o swoje zewnętrzne „ja”, prowadzi do poczucia szczęścia. Dlaczego, więc nie wypróbować nowej maski do twarzy lub balsamu do ciała? Zacznij się rozpieszczać, bo na to zasługujesz.

4. Odłącz się

Przynajmniej raz w tygodniu zrób sobie przerwę od mediów społecznościowych, wyłącz telefon i przygotuj kąpiel przy świecach w towarzystwie dobrej muzyki dla całkowitego relaksu. Czasami najprostsze rzeczy mogą pomóc nam wyciszyć zmysły i odciąć się od codziennego chaosu.

5. Rusz się!

Ćwiczenia mogą mieć ogromny wpływ na to jak się czujesz. Jeśli nie jesteś fanką treningu (serio…ktoś jest?) nawet proste rzeczy takie jak spacer z przyjacielem, jazda na rowerze zamiast jazdy samochodem, czy taniec do ulubionych piosenek może mieć ogromny wpływ na poprawę Twojego nastroju.

P.S.: Mamy dla Ciebie kilka produktów, które pomogą Ci zadbać o siebie….